A/100-2W-I-2.5'-BB - ACI
Automation Field Components
100 Ohm (Two Wires) RTD, Immersion, Welded Well, 2.5', NEMA 3R Enclosure
This item is temporarily out of stock.
It can be backordered right now, and we can ship it within 5 weeks.
ACI
U.S.A.
Data Sheet
A/100-2W-I-2.5'-BB - ACI
Automation Field Components
download pdfPlease contact us if you need any other document this item may have.
You can only download Technical Document (Datasheet) on this section.
- Negative temperature coefficient
- Double encapsulated sensor
- NEMA 3R enclosure
A/50K-INW-6'-PB - ACI
50,000 Ohm Thermistor, Immersion, No Well, 6', Plastic Enclosure
A/AN-D-18'-4X-NIST - ACI
10,000 Ohm Thermistor (Type III), Duct, 18', NEMA 4X Enclosure, NIST Cert