A/WPR2-300-M10 - ACI
Otomasyon Saha Ekipmanları
Daha fazla bilgi
Bu ürün şu anda stokta bulunmuyor.
Ürünü hemen şimdi satın alabilirsiniz ve 5 hafta içerisinde tarafınıza sevkini gerçekleştirebiliriz.
STOK ADEDİ:
0
STOK KODU:
147352
MARKA:
ACI
ÜRETİM YERİ:
ABD
KDV Dahil Fiyat: 44.065,82 TL
{{CMP.TITLE}}
  • A-WPR2-300-M10 Data Sheet | Teknik Doküman
    A/WPR2-300-M10 - ACI
    Otomasyon Saha Ekipmanları
    pdf indir
    The ACI WPR2 Series Remote Wet to Wet differential pressure Transmitter is designed to reduce installation time and provide mounting flexibility, often eliminating the need for additional plumbing. They accurately measure wet media pressures in a variety of applications. Commonly used for monitoring pumps, these devices are also ideal for measuring pressure across filters, heat exchangers and compressors. The dual remote sensors are based on a ceramic capacitive sensing element with ¼”-18 NPT male (304 stainless steel) fittings. The WPR2’s enclosure opens conveniently to allow it to be reconfigured between three additional ranges (see order grid) and outputs of 4 to 20 mA, 0 to 5 VDC, or 0 to 10 VDC (default). The different confgurations in this series can measure both uni or bi-directional pressure ranges as low as 3 psi and as high as 300 psi, depending on the unit. The WPR2 also features a push button auto zero function for remote calibration. The LCD option will display pressure values for both the High and Low side pressures, a differential pressure value, “OVR” for values over the specified range, “ERROR” for differential pressures out of range, and “ZERO” when the auto-zero is in process. Applications: Monitoring Pumps, Compressors, Filters, Heat Exchangers, Flow The WPR2 Series is covered by ACI's Five (5) Year Limited Warranty. The warranty can be found in the front of ACI's Sensors & Transmitters catalog, as well as on ACI's website, www.workaci.com.
    Garanti Bilgisi :
    Teslimat Bilgisi :
Benzer Ürünler
A/AN-D-6'-PB - ACI
10,000 Ohm Thermistor (Type III), Duct, 6', Plastic  Enclosure